X

اخبار معاونت

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 15 آبان 1397
دیدار هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی با امام جمعه ایلام

  دیدار هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی با امام جمعه ایلام

امتیاز: Article Rating
دیدار هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی با امام جمعه ایلام

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی با همراهی هیئت رئیسه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام دیدار نمود.
در ابتدای این دیدار صمیمانه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک انتصاب حجت الاسلام و المسلمین کریمی‌تبار به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت: استان ایلام افتخار میزبانی زائران اباعبدالله الحسین(ع) را دارد که موهبتی بزرگ و ارزشمند از سوی خداوند متعال است.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی ادامه داد: در ایام تردد زائران اربعین  حسینی مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام از جان و دل برای خدمت‌رسانی مطلوب به زائران مایه گذاشتند.

  در ادامه نیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک انتصاب حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی گسترده‌ترین دستگاه اجرایی استان است که به جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر خدمات‌دهی می‌کند.

 دکتر کریم همتی ادامه داد:۱۰ شبکه بهداشت و درمان،۹ بیمارستان، ۲۰۶ خانه بهداشت، ۳۹ پایگاه فوریت پزشکی و ۶۳ مرکز بهداشتی درمانی در تمام نقاط استان گستردگی خدمت در دانشگاه علوم پزشکی را نشان می‌دهد.

 وی افزود: با وجود اینکه طرح تحول نظام سلامت به عنوان یک طرح تعالی در نظام جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید مایه خیر و برکت برای کشور بود، اما متأسفانه در حوزه تختهای بیمارستانی برای استان ایلام نسبت به سایر استان‌های کشور دستاوردی به همراه نداشته است.

 وی ادامه داد: بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام به عنوان بزرگترین پروژه درمانی استان هدیه ای از سوی نظام و دولت به مردم استان است که با بهره‌برداری از آن نیمی از تختهای بیمارستانی استان نوسازی خواهد شد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطرنشان کرد: در اربعین حسینی امسال با ۱۲۰۰ نفر پرسنل بهداشتی و درمانی به طور مستقیم از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایلام و سایر استان های کشور بالغ بر ۴۰۰ هزار خدمت بهداشتی و درمانی به زائرین در استان ارائه شده که نشانگر روحیه خدمتگزاران آنان می باشد.

 وی بیان کرد: پرسنل دانشگاه در ایام اربعین از تمام تلاش و توان خود در جهت رضای خداوند و رضایتمندی زائران بهره گرفته اند که ان‌شاءالله اجر و پاداش اخروی این عمل در کارنامه آنان ثبت خواهد شد.

 دکتر همتی در خاتمه سخنان خود یادآور شد: ان‌شاءالله در عرصه خدمت به مردم استان، از توان شایسته و جایگاه معنوی حضرتعالی به عنوان نماینده محترم ولی فقیه در استان در جهت کمک و مساعدت حوزه بهداشت و درمان استان بهره‌مند باشیم و قطعاً مجموعه دانشگاه فرمایشات و نصایح ارزشمند و پدرانه حضرتعالی را نصب العین خود قرار خواهند داد.

در ادامه نیز نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ضمن خیرمقدم به رئیس دانشگاه علوم پزشکی و اعضای هیئت رئیسه و تقدیر از خدمتگزاری شایسته مسئولان و پرسنل دانشگاه در راه خدمت مردم اظهار کرد: خدماتی که دانشگاه علوم پزشکی به مردم ارائه می‌دهد، بسیار شایسته و چشمگیر است.

 حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار ادامه داد: بنده در بازدیدهایی که از بیمارستانهای امام خمینی (ره) و شهید مصطفی خمینی داشته‌ام، نحوه خدمت‌رسانی به مردم و زائران اربعین حسینی در این مراکز درمانی چشمگیر و ارزشمند بوده است.

وی ابراز داشت: حضور پرسنل بهداشتی درمانی در ایام اربعین حسینی در تمام نقاط استان خصوصاً در شهرستان مهران بسیار ارزنده و مشهود بود که جای تقدیر و تشکر دارد و همه عزیزانی که در این ایام متحمل زحمت شده‌اند، ان‌شاءالله ثواب و پاداش این خدمت را در پیشگاه خداوند دریافت خواهند کرد.

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام تصریح کرد: پزشکان در نظام جمهوری اسلامی و جامعه نقشی بزرگ دارند و به لطف خداوند بوده که به این جایگاه از خدمت به خلق رسیده اند. ان‌شاءالله این قشر همچنان خدمت مردم را پیشه خود سازند چرا که این تلاش صادقانه و دلسوزانه نشانگر اخلاق‌مداری و روحیه خدمتگزاری آنان است.

وی در پایان سخنان خود یادآور شد: خدمتگزاری به مردم از وجدان بیدار و اخلاق‌مداری نشأت می‌گیرد. دانشگاه علوم پزشکی علیرغم وجود مشکلات و کمبودهای اعتباری و مطالبات بیمه‌ای خود همچنان با انگیزه و روحیه خدمت‌گزاری خدمت می کند. 
اشتراک گذاری
تصاویر
  • دیدار هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی با امام جمعه ایلام
ثبت امتیاز