X

اخبار معاونت

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 14 بهمن 1399
پیام تبریک معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا ( س )

  پیام تبریک معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا ( س )

امتیاز: Article Rating

دکتر علی خورشیدی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی ایلام در پیامی ولادت با سعادت حضرت زهرا ( س ) و روز زن را تبریک گفت.

متن پیام دکتر علی خورشیدی بدین شرح است :

 

بسم الله الرحمن الرحیم

بیستم جمادی الثانی مصادف با میلاد پربرکت حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان روز زن نامگذاری شده است، روزی که به برکت و حرمت بزرگ زن دو عالم، حضرت فاطمه زهرا (س) بهانه ای است برای قدردانی از همراهان همیشگی؛ زنانی که در کنار نقش پراهمیت خود در خانواده دوشادوش مردان در جامعه گام برمی دارند و یک لحظه سکون و ایستایی را برخود نمی پسندند.

امروز در تیرگی دنیای مادی که معنویت گمشده بشر و راهیابی انسان به سر منزل مقصود امری بس دشوار شده، توجه به شعاع نورانی حق و حقیقت که در آینه وجود اهل بیت (ع) و در رأس آنها وجود مقدس حضرت زهرا (س) پرتو انداخته و به جامعه انسانی رسیده، راهی مطمئن برای نیل به رستگاری است.

 توجه به شخصیت نورانی حضرت فاطمه (س) که حجت خدا بر ائمه معصومین(ع) بوده نه فقط برای زنان ما، که برای همه آحاد مرد و زن مسلمان و بلکه هر انسان جویای حقیقت سرمایه ارزشمندی است که قادر است انسان و انسانیت را از غبار اوهام و انحرافات رهایی بخشد و او را به سر منزل مقصود رهنمون گردد.

این روز را باید گرامی و پاس داشت، چرا که بهانه در بهانه است، اول تولد دخت نبی اکرم (ص) که با قدوم مبارکش شادی و شعف را به قلب مهربان پدر میهمان کرد و الگویی الهی برای زنان جهان شد، دوم روز بزرگداشت زن و به ویژه مادران این مرز و بوم است، آنان که با پیروی از آداب اخلاقی و منش زندگی حضرت زهرا (س) محیط خانواده و اجتماع خود را نظام می بخشند و با مشارکت در امور مختلف سیاسی و اجتماعی در تلاش هستند و برای آینده ای بهتر گام برمی دارند.

زنان ایران اسلامی با تأسی و الگو برداری از حضرت زهرا(س)، همواره می‌ دانند و باید بدانند حقیقت زن، چیزی جز شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) نیست، بانویی که تلالو باوری بود که ریشه در طهارتی توحیدی داشت و در دامن خود شجره طیبه ‌ای را پروراند که عالم تاکنون به نورشان متجلی‌ است و از صلابت ایمانشان بارور است.

میلاد فرخنده و با سعادت اسوه تمام عیار مکارم اخلاق و قله رفیع فضائل صدیقه کبری، حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و هفته ی بزرگداشت مقام زن و روز مادر را به شما همکاران گرامی و خانواده های محترمتان تبریک عرض نموده وسلامت ودوام توفیق همه بانوان دانشگاهی اعم از استاد، کارمند و دانشجو، را به برکت نام مقدس حضرت مرضیه طاهره (س) از پیشگاه خداوند سبحان آرزو می نمایم.

دکتر علی خورشیدی 

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه

اشتراک گذاری
تصاویر
  • پیام تبریک معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا ( س )
ثبت امتیاز