X

اخبار معاونت

تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 اسفند 1399
پیام تبریک معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه به مناسبت اعیاد شعبانیه

  پیام تبریک معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه به مناسبت اعیاد شعبانیه

امتیاز: Article Rating

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی ایلام  در پیامی فرا رسیدن اعیاد شعبانیه میلاد با سعادت امام حسین (ع) "روز پاسدار" و ولادت حضرت ابوالفضل(ع) "روز جانباز " و ولادت سید الساجدین امام زین العابدین (ع) را تبریک گفت.

به گزارش  روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه  متن پیام دکتر علی خورشیدی به شرح زیر است:

بسمه تعالی

روزهای آغازین ماه شعبان، مقارن با فرخنده میلاد با سعادت سرور و سالار آزادگان جهان، حضرت امام حسین (ع)، قمر تابناک بنی هاشم، جانباز دشت نینوا، حضرت ابوالفضل (ع) و سید الساجدین، حضرت امام سجاد (ع) است.

شعبان ماهی است، سراسر نور و سرور، این ماه با ولادت چند تن ائمه راستین شیعه قرین بوده که این خود موجب شده تا شعبان در نزد شیعه به خجستگی و فرخندگی معروف باشد. و امشب سوم شعبان است که امام سوم شیعیان، امام حسین(ع) به ولادت رسید و زمینی را پر از عشق بودن خود نمود. در این شب ملکوت آسمان و زمین در صف انتظار زمینی شدن مولودی هستند که تربت کویش هم شفا بخش تمام رنج های بشری است.امشب علی (علیه السلام) مولای متقیّان برای در آغوش گرفتن حسین (ع) لحظه شماری می کند و مدینه مسرور این شادی است.

سلام بر حسین (ع) برگزیده خداوند در زمین که خلاصه خلقت است. با پاسداری از حریم ناب دین محمد (ص) بود که روز پاسدار در تقویم امروز ما درخشید و تکریم از پاسداران وظیفه ای بی بدیل است.

نامگذاری سالروز میلاد خجسته سرور جوانان بهشت و قهرمان حماسه ی کربلا به عنوان روز پاسدار وانتخاب میلاد علمدار کربلا حضرت ابوالفضل (ع) به عنوان روز جانباز نشانه ای از پیوند هشت سال دفاع مقدس با سرزمین نینوا و ستاره های تابناک آن است.

اینجانب اعیاد شعبانیّه میلاد حضرت امام حسین (ع)" روز پاسدار "، حضرت ابوالفضل (ع) " روز جانباز " و سید الساجدین حضرت امام سجاد (ع) را به اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

دکتر علی خورشیدی – معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه

اشتراک گذاری
تصاویر
  • پیام تبریک معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه به مناسبت اعیاد شعبانیه
ثبت امتیاز